Fotowoltaika

Jednym z podstawowych źródeł energii odnawialnej jest Słońce. Praktycznie wszystkie źródła energii odnawialnej opierają się o energię słoneczną, ale tylko fotoogniwa w panelach słonecznych zamieniają bezpośrednio energię słoneczną w elektryczną. Energia słoneczna ma ogromny potencjał, a instalacje do pozyskiwania energii ze słońca są coraz popularniejsze. Fotowoltaika powoli staje się standardem w polskich realiach, gdyż stale rosnące zanieczyszczenie powietrza, wymaga wdrożenia bardziej ekologicznych rozwiązań tj. pompa ciepła. Odnawialne źródła energii w przyszłości będą wykorzystywane na szeroką skalę, dlatego obecnie można zyskać dotacje na termomodernizację budynków, przekształcając je w energooszczędne obiekty. Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem fotowoltaiki, dostarczając klientom nowoczesne panele słoneczne dopasowane do potrzeb i możliwości budynków.  

Fotowoltaika – Mazowieckie

Montaż paneli słonecznych to rozwiązanie, które pozwala korzystać z darmowego prądu przez cały rok. Fotowoltaika ma szerokie zastosowanie, gdyż może być wykorzystana do rozprowadzania ciepła w domu, ogrzewania wody oraz używania energii pochodzącej ze słońca. Zaletą paneli jest to, że uzyskaną energię można wykorzystywać na bieżąco, magazynować lub sprzedawać, redukując tym samym koszty utrzymania budynku do minimum. Fotowoltaika nie wymaga przeprowadzania kosztownych prac budowlanych, gdyż całe przedsięwzięcie ogranicza się do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu lub w obrębie budynku. Jest to rozwiązanie nawet dla niewielkich domów, gdyż panele dostosowuje się do ich możliwości technicznych, a dodatkowo nie wpływają one niekorzystnie na pozostałą architekturę.   Jak to działa? Każdy Panel Słoneczny składa się z krzemowych ogniw fotowoltaicznych. Gdy promienie słońca padają na panele słoneczne, powoduje to powstanie pola elektrycznego. Energia wydzielana przez fotoogniwa jest przetwarzana w prąd, który dzięki działaniu inwertera zostaje zmodyfikowany w energię elektryczną zdatną do użytku. Zalety paneli fotowoltaicznych:
  • produkcja czystej energii
  • niewyczerpalne źródło energii (produkcja energii odbywa się przez cały rok, nawet zimą i przy pochmurnej aurze przy wykorzystaniu światła rozproszonego)
  • uniezależnienie się od dostawcy prądu oraz możliwość zarobku poprzez sprzedaż nadwyżki produkcyjnej firmie dystrybucyjnej
  • bezawaryjność- panele zachowują swoje parametry techniczne przez wiele lat eksploatacji
  • bezpieczne i neutralne dla środowiska naturalnego
  • odporne na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia
  • bezobsługowe
  • panele można instalować na budynkach mieszkalnych, publicznych, komercyjnych – mogą być wykorzystywane do tworzenia wielkopowierzchniowych elektrowni słonecznych.
  fotowoltaika   Fotowoltaika to obecnie jedno z najchętniej wykorzystywanych instalacji pobierających energię z naturalnych źródeł. Nasza firma zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań grzewczych, dlatego w naszej ofercie znajduje się również instalacja rekuperacji. Jest to wydajny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie mieszkania, a dodatkowo może być kompatybilny z fotowoltaiką.

Fotowoltaika – nasza oferta

Opłacalność montażu paneli słonecznych nie podlega dyskusji, gdyż pozwala maksymalnie zredukować rachunki za prąd. Ponadto, magazynując energię, można na niej zarobić, sprzedając jej nadwyżki. Fotowoltaika stanowi najbardziej wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, które zapewnia bezawaryjną pracę przez kolejne 25 lat. Instalacja paneli to jednorazowa inwestycja, na którą można uzyskać dodatkowe dofinansowanie, dzięki czemu koszt montażu jest jeszcze niższy. Nasza firma zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. W zakres świadczonych usług wchodzi nie tylko dystrybucja fotowoltaiki, ale także instalacja paneli oraz pomoc w uzyskaniu dotacji. Swoją działalnością obejmujemy całe województwo mazowieckie.